با هدف کاهش آسیب در داخل زندان ها صورت می گیرد؛طراحی نرم‌افزار هوشمند برای افزایش کنترل زندان‌ها

با هدف کاهش آسیب در داخل زندان ها صورت می گیرد؛طراحی نرم‌افزار هوشمند برای افزایش کنترل زندان‌ها

با هدف کاهش آسیب در داخل زندان ها صورت می گیرد؛طراحی نرم‌افزار هوشمند برای افزایش کنترل زندان‌ها

گروه قضایی - معاون توسعه مدیریت منابع انسانی سازمان زندان‌ها واقدامات تامینی وتربیتی کشور گفت: با طراحی و راه‌اندازی نرم افزار هوشمند کنترل داخلی زندان‌ها ارتقا پیدا می‌کند.

محمد علی زنجیره‌ای با بیان این مطلب اظهار داشت: این نرم‌افزار قادر است با توجه به برخی حرکات و واکنش‌ها آن ها را کنترل کند،مانند برخی نرم‌افزارها که در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین این نرم افزار قادر است به عنوان مثال اگر یک وسیله‌ای در یک مجموعه شلوغ بیش از حد روی زمین بماند و کسی سراغ آن نرود، اعلام خطر کند.
وی ادامه داد: ما بیشتر به دنبال هوشمندسازی کنترل داخلی زندان‌ها هستیم تا اپراتورهای زندان‌ها بتوانند نظارت خود را روی موارد خاص متمرکز کنند. زنجیره‌ای درباره نحوه کار این سیستم گفت: به عنوان مثال اگر یک زندانی وارد محوطه ممنوعه شد یا اینکه در موقع خاموشی در محل خاصی حاضر شد و به فکر فرار و نزدیک شدن به دیواره‌های زندان افتاد این سیستم به کمک اپراتورها می‌آید و شروع به اعلام خطر می‌کند. معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان‌ها گفت: تجهیزات اولیه راه‌اندازی این سیستم دوربین های مدار بسته است که از مدت‌ها قبل در زندان‌های کشور نصب شده و نیازمندی بعدی مربوط به نرم افزار است که در داخل کشور در حال نوشتن بوده و در مجموع هزینه زیادی برای سازمان زندان‌ها نخواهد داشت.

پروژه های زندان مرکزی نفس دوباره به زندان اهدا کرد
بنا به این گزارش، معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان زندان های کشور از پروژه های زندان مرکزی اصفهان بازدید کرد وگفت: انجام این پروژه ها نفس دوباره ای به زندان هدیه خواهدکرد. زنجیره ای افزود: پروژه های در دست احداث از وضعیت پیشرفت خوبی برخوردار است که خوشبختانه با تکمیل آن زندان و زندانیان نفس تازه و جدیدی را در خود احساس خواهند کرد. وی ادامه داد:بازگشایی راهروی اصلی زندان موجب ایجاد تنفس بیشتر، پیشگیری از بیماری و معضلات درون زندان خواهد شدووجود اندرزگاه های فشرده و بحران جمعیت در اندرزگاه ها نیازمند این حرکت بزرگ بود که با ترمیم و بازسازی اماکن داخلی آن کمک بزرگی به نگهداری زندانیان خواهد کرد. معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان زندان ها اظهارکرد:محیط کار و تلاش هر کارمندی در هر مجموعه و اداره به طور یقین باید از محیطی شاد و سرشار از نشاط برخوردارباشد اما شغل زندانبانی بدلیل سختی و تلاش مشقت پذیری که در برگرفته باید محیطی مناسب و در خور شان آنان باشد که امیدوارم بازگشایی کریدور اصلی و ایجاد حمام بهره برداری شده کمک مناسبی به روحیه کارکنان در امر پیشگیری از آسیب به آنان باشد. زنجیره ای در ادامه سفربه استان اصفهان اردوگاه کاردرمانی و حرفه آموزی‌از پروژه های دردست احداث توسط قرارگاه خاتم الانبیاء را مورد بازدید قرارداد. وی پیشرفت احداث سوله های خوابگاهی با ظرفیت دوهزار نفر را مطلوب دانست واز دست اندرکاران و مهندسان مشاور خواست تاپایان سال جاری نسبت به تکمیل و تحویل آن تلاش مضاعف بیشتری به کار گیرند. محمدعلی زنجیره ای در ادامه با اشاره به احداث سوله های دیگر در آینده و توسعه اردوگاه کاردرمانی خواستار احداث سوله ورزشی در اردوگاه شد. معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان زندان های کشور خاطرنشان کرد: در طول اجرای این پروژه ها مددجویان نیز از اشتغال خوبی برخوردار شده اندکه این حرکت نیز تلاشی در پیشگیری از کاهش آسیب های اجتماعی خواهد بود. مدیر کل زندان های استان اصفهان نیز با اشاره به اقدامات و فعالیت های انجام گرفته به نقش خیران در احداث این پروژه ها اشاره کردوگفت:علاوه بر استفاده از اعتبارات کشوری و استانی خیریه امام موسی بن جعفر (ع) و دیگر خیران خوب اصفهان باتلاش مضاعف و کمک های بی‌دریغشان نقش موثری ایفا کردند.

تبدیل وضعیت نیروهای قراردادانجام معین؛ به زودی
مدیرکل امورکارکنان سازمان زندان ها نیز در حاشیه بازدید از زندان مرکزی اصفهان از تبدیل وضعیت نیروهای قرارداد انجام معین در آینده ای نزدیک خبرداد. یوسف افضلی درخصوص چگونگی تبدیل وضعیت نیروهای قراردادانجام معین و آینده شغلی آنان گفت:نیروهای قراردادانجام معین در سازمان زندان ها در کل کشور هیچ نگران نباشند و موضوع تبدیل وضعیت آنان در آینده ای نزدیک انجام خواهد شد. وی در تشریح چگونگی مراحل آن نیز اظهارداشت:در حال حاضربیش از 4 هزار نیروی قرارداد انجام معین در تشکیلات سازمان زندان ها حضوردارند که با پیگیری های خوب رییس و معاونان سازمان با معاونت راهبردی و برنامه ریزی رییس جمهور موفق به اخذ سهمیه 3 هزار نفری در برنامه توسعه شده ایم که مراحل پایانی آن را طی می کند و امیدواریم تا پایان سال جاری مقدمات ثبت نام و آزمون آن انجام پذیرد. افضلی در ادامه بااشاره به اینکه درحال حاضر حتی پیش نویس نشرآگهی نیز آماده شده تصریح کرد:نحوه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادانجام معین طبق ماده 44 قانون لایحه خدمات کشوری باید براساس نشر ودرج آگهی و همچنین انجام آزمون و مصاحبه تخصصی انجام پذیرد که در آزمون آتی شامل همه کارکنان زن و مرد و با درنظرگرفتن امتیاز سوابق خدمتی لحاظ خواهد شد. مدیر کل امورکارکنان سازمان همچنین درباره نحوه سهمیه بندی به استان ها نیز اظهارداشت:ارایه سهمیه به هراستان برحسب شغل و سمت های خالی موجود هراستان و مخصوصا اردوگاه ها در تمامی مشاغل اداری و مراقب خواهد بود. وی درخصوص تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی نیز اظهارداشت:این دسته از کارکنان نیز به دلیل حاکمیتی بودن سازمان زندان ها در قانون به دوصورت آزمون ودیگری براساس اعلام نظرهای کارشناسی و شغل های کارگزینی موجود در آینده انجام خواهدشد.